Wzmacnianie konstrukcji

Realizujemy wzmacnianie konstrukcji budowlanych najlepszej jakości taśmami i matami węglowymi. Stosujemy taśmy do wzmocnień konstrukcji żelbetowych, betonowych oraz stalowych i murowych. Jednym z takich produktów są taśmy S&P, Megachemie i Sika CarboDur® wytwarzane w procesie pultruzji włókna węglowe zatopione w matrycy z żywicy epoksydowej (Carbon Fiber Reinforced Polymer – CFRP). Nowoczesna metoda pozwala wzmocnić wiele rodzajów powierzchni i konstrukcji budowanych w tym belki, płyty czy słupy drogowe. Oferta na wzmacnianie konstrukcji dotyczy zarówno osób które szukają wykonawcy takiej usługi jak i firm oraz instytucji. Produkty do wzmacniania konstrukcji stosowane są również w realizacjach dotyczących renowacji obiektów zabytkowych i konstrukcji żelbetowych.

Wzmocnienia konstrukcji wykonuje się w przypadkach:

zwiększenia obciążeń;
uszkodzenia elementów nośnych;
konieczność poprawienia warunków użytkowania konstrukcji;
zmian schematu statycznego;
wystąpienia błędów w projektowaniu lub wykonawstwie.

Wzmocnienia tego typu są odporne na korozję, wytrzymałe na rozciąganie i trwałe. Posiadają niewielkie wymiary poprzeczne i dowolne długości przez co unikamy wykonywania złącz. Taśmy można malować i krzyżować w jednej płaszczyźnie, a łatwość ich aplikacji zwłaszcza w pozycji sufitowej pozwala ograniczyć koszty.

Naprawa konstrukcji to przywrócenie jej pierwotnych parametrów jeśli chodzi o jej użytek oraz wytrzymałość. Wzmacnianie konstrukcji natomiast, wymaga szczegółowych obliczeń jak i analiz które pozwolą dokładnie oszacować poziom podwyższenia parametrów wytrzymałościowych konstrukcji, Sama usługa wzmacniania taśmami polega najczęściej na stosowaniu włókna węglowego które łączy cechy wysokiej wytrzymałości oraz sprężystości.

Jeśli szukasz firmy która wykona wzmacnianie konstrukcji tylko z firmą Kozbor.